Tablety - już w naszych bibliotekach!

W ostatnich latach tablety stały się na świecie bardzo popularne. Także Polacy coraz bardziej przekonują się do tych urządzeń. Na tabletach można przeglądać strony internetowe, oglądać filmy, grać w gry, edytować zdjęcia, robić zakupy online. Tablety są łatwe w użyciu, dają natychmiastowy dostęp do wszystkich swoich funkcji i zainstalowanych programów, pozwalają na wygodne czytanie obszernych treści, a nawet całych książek. Zawierają także rozmaite aplikacje edukacyjne, na przykład do nauki języków obcych, rysowania czy projektowania.

Właśnie za pomocą tabletów, udostępnianych na miejscu w bibliotece lub wykorzystywanych podczas organizowanych tu zajęć, bibliotekarze mogą skutecznie zachęcać mieszkańców do uczenia się, tworzenia treści multimedialnych i dzielenia się nimi z innymi ludźmi.

(źródło: biblioteki.org.pl)

Przekazany nam sprzęt jest wart ponad 6000 zł! Już wkrótce pierwsze zajęcia z wykorzystaniem tabletów. Zapraszamy!