Aktualności 2018

• Wesołych Świąt!

Brak opisu obrazkaRadosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym nowym roku wszystkim naszym Użytkownikom życzy Dyrektorka GBP w Murowie z Pracownicami
    Data publikacji: 20-12-2018 09:57
  • Andrzejkowe wróżby

Brak opisu obrazka Dzisiaj bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Zagwiździa. Tematem spotkania były „Andrzejki”. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania Agnieszki Stelmaszyk „ Upiorne andrzejki” i dowiedziały się, na czym polegają te zwyczaje. Oczywiście nie zabrakło wróżb, bo od bardzo dawna wiemy,że czynione w wigilię andrzejek, czyli 29 listopada przynoszą odpowiedź na wiele pytań. Było wesoło i magicznie.
    Data publikacji: 29-11-2018 14:14
  • Warsztaty świąteczne w bibliotece

Brak opisu obrazka Zapraszamy wszystkie dzieci na świąteczne zajęcia rękodzieła. W czasie spotkania powstaną notesy-magnesy oraz zawieszki do prezentów. Warsztaty odbędą się 10.12.18 o godz. 16.00. Koszt 25 zł/os.
    Data publikacji: 28-11-2018 12:20
  • Najważniejszy jest człowiek

Brak opisu obrazka Takie przesłanie było mottem naszego piątkowego spotkania z panią Teresą Zielińską. Usłyszeliśmy niezwykłe historie ludzi związanych z naszym regionem, ciekawostki o Australii i Nowej Zelandii. Poznaliśmy nieznane losy Polaków, których II wojna rzuciła aż na Antypody. Wspaniale było poznać panią Teresę! Już wkrótce w naszych bibliotekach będą dostępne książki autorki.
    Data publikacji: 26-11-2018 14:45
  • W duchu patriotyzmu i miłości do Ojczyzny

Brak opisu obrazka W duchu patriotyzmu i miłości do Ojczyzny miało miejsce spotkanie z przedszkolakami w bibliotece w Starych Budkowicach. Dzieci wysłuchały opowiadania o symbolach narodowych, a oglądając filmik "Polak Mały" utrwaliły swoje wiadomości. Nawiązując do malutkiej ojczyzny - naszej miejscowości, przedstawiono dzieciom w formie teatrzyku legendę o powstaniu Budkowic.
    Data publikacji: 15-11-2018 10:06
  • Wystawa ze zbiorów WBP w Opolu

Brak opisu obrazka Przez kolejne dwa miesiące w naszych bibliotekach eksponowaliśmy wystawę pt. „Sławni Opolanie” ze zbiorów WBP w Opolu. Ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem , gdyż zawierała ciekawe informacje o znanych i cenionych postaciach, których losy związane są z naszym regionem.
    Data publikacji: 14-11-2018 14:33
  • Lekcja o Niepodległości

Brak opisu obrazka Wczoraj przedszkolaki z Zagwiździa odwiedziły naszą bibliotekę. Okazją do spotkania było zbliżające się Święto Niepodległości. Rozmawialiśmy między innymi  o powstaniu państwa polskiego i o symbolach narodowych. Dzieci obejrzały krótki filmik, słuchały piosenek oraz wykonywały prace plastyczne.
    Data publikacji: 09-11-2018 14:20
  • Zadbaj o cerę na jesień!

Zapraszamy do biblioteki na darmowe badanie stanu cery. Wspaniała okazja do zadbania o siebie, pogłębienia wiedzy o swojej skórze i zdrowiu. Każdy uczestnik badania otrzyma darmowe próbki kosmetyków do pielęgnacji swojego typu cery. Szczegóły na plakacie! Zapraszamy!Brak opisu obrazka
    Data publikacji: 08-11-2018 14:03
  • Zapraszamy na spotkanie autorskie!

Brak opisu obrazkaJesienne wieczory nie muszą być nudne! Zapraszamy do biblioteki w Murowie 23.11.18 o godz. 17.30 na spotkanie z panią Teresą Zielińską: pisarką, dziennikarką, podróżniczką, osobą pełną dobrej energii i pomysłów. W czasie spotkania będzie można zakupić książki pani Teresy. Już dziś pomyślcie o niebanalnym prezencie pod choinkę!
    Data publikacji: 30-10-2018 15:05
  • Biblioteki czekają na trzyletnich czytelników!

Brak opisu obrazkaZapraszamy do naszych bibliotek wszystkie dzieci z rocznika 2015. Mamy dla Was mądre i pięknie ilustrowane książeczki oraz inne niespodzianki. A wszystko to za sprawą naszego udziału w kampanii społecznej "Mała książka-wielki człowiek". Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” realizowana jest przez Instytut Książki.
    Data publikacji: 23-10-2018 15:16

Gminna Biblioteka Publiczna w Murowie