Aktualności 2019

• Na świąteczny czas dla Was wszystkich

Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym Nowym Roku składa: Dyrektor GBP w Murowie z Pracownicami Brak opisu obrazka
    Data publikacji: 23-12-2019 11:51
  • Godziny pracy bibliotek od 23.12.19 -6.01.20

23.12.19 dyżur pełnią biblioteki w Murowie i Zagwiździu w godz. od 9.00-14.00, 24.12.19 biblioteki nieczynne, 30.12.19 wszystkie biblioteki czynne od 9.00-14.00, 31.12.19 dyżur pełni biblioteka w St. Budkowicach w godz. 9.00-14.00, 2.01.20 i 3.01.20 biblioteki nieczynne Zapraszamy od 7.01.2020
    Data publikacji: 23-12-2019 11:41
  • O świętach z przedszkolakami

Brak opisu obrazka W minionym tygodniu grupa najmłodszych przedszkolaków odwiedziła bibliotekę w Starych Budkowicach. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta, dlatego na wstępie przedstawiono wszystkim ogólne zasady zachowania. Wskazano na różnice w budowie i zawartości książek oraz zaprezentowano książki dla tej grupy wiekowej. Dzisiaj grupa średniaków i starszaków poznawała tradycje świąteczne, które kultywowane są w naszym regionie. Przedstawiono dzieciom zwyczaje, które od wielu lat zapisane są w naszej kulturze i corocznie przypominają nam o tych ciepłych, rodzinnych Świętach.
    Data publikacji: 19-12-2019 13:27
  • Coraz bliżej święta

Brak opisu obrazka W świątecznym klimacie panie z klubu seniora spotkały się w Zagwiździu, aby porozmawiać o bożonarodzeniowych zwyczajach. Okazuje się, że nie tylko każdy region ma swoje świąteczne tradycje, ale też każda miejscowość, a nawet rodzina.
    Data publikacji: 12-12-2019 11:14
  • Mała książka-wielki człowiek

Brak opisu obrazka Nieustannie zachęcamy rodziców i dzieci w wieku 3-6 lat do udziału w projekcie Instytutu Książki. Mamy jeszcze kilka wyprawek do rozdania w naszych bibliotekach. Na zdjęciach uczestnicy z Zagwiździa oraz Sylwia z Murowa, która odebrała swój zasłużony dyplom.
    Data publikacji: 11-12-2019 17:24
  • Wieczór z operetką

Brak opisu obrazka Niedzielny wieczór spędziliśmy z rewelacyjnym Teatrem Castello w zamku w Mosznej. W czasie koncertu pt. "Dookoła świata z operetką" wystąpili wspaniali artyści: charyzmatyczna Naira Ayvazyan i niezwykle utalentowany Tomasz Białek. Wzruszeniom, radości i oklaskom nie było końca. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas! Serdecznie dziękujemy również naszym sponsorom, panu Wójtowi Michałowi Goleni oraz panu Tomaszowi Lubaczowi Prezesowi firmy ESTEVES-DWD Polska s. z o.o za przekazanie środków finansowych na nasz wyjazd.
    Data publikacji: 26-11-2019 10:51
  • Kryminalny wieczór z Wojciechem Chmielarzem

Brak opisu obrazka Uczestnicy wczorajszego spotkania mieli okazję spojrzeć na ten popularny gatunek z perspektywy pisarza. Pan Wojciech rzeczowo i wyczerpująco odpowiadał na nasze pytania. Dobry humor nie opuszczał szczególnie damskiej części widowni: młody, przystojny i utalentowany pisarz został bardzo ciepło przyjęty i uhonorowany brawami. Zapraszamy do biblioteki po książki pana Wojciecha Chmielarza. Wszystkie z autografami!
    Data publikacji: 22-11-2019 11:03
  • Słowniki, atlasy, leksykony - czy to trudne?

Brak opisu obrazka Mieli okazję przekonać się o tym uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej ze Starych Budkowic. Dzieci zapoznały się z budową i zawartością książek popularnonaukowych, ich różnorodną tematyką pomocną w pogłębianiu  wiedzy i przydatną w dalszej edukacji. Następnie uczniowie przystąpili do praktycznej części naszego spotkania. Posługując się doskonałą znajomością alfabetu sprawdzali w słownikach prawidłową pisownię wyrazów oraz przeglądali atlasy odnajdując wiadomości o  miastach naszego województwa.
    Data publikacji: 15-11-2019 13:05
  • Wojciech Chmielarz już w listopadzie w naszej bibliotece!!!

Zapraszamy na spotkanie z wielokrotnie nagradzanym, znanym i cenionym pisarzem Wojciechem Chmielarzem! Na ekrany właśnie wszedł film na podstawie Jego książki "Żmijowisko" ( Canal +) Zapraszamy do biblioteki w Murowie 21.11.19 o godz. 16.30   Poniżej garść informacji o pisarzu z portalu "Lubimy czytać":   Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (2015 – za powieść „Przejęcie”) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019 – „Żmijowisko”), sześciokrotnie nominowany do tej nagrody. Publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce”, „Pocisku” i „Polityce”. Uznawany za jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy kryminalnych. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: "Podpalacz" (2012), "Farma lalek" (2013), "Przejęcie" (2014), "Osiedle marzeń" (2016), "Cienie" (2018) i cyklu gliwickiego: "Wampir" (2015) i "Zombie" (2017), postapokaliptycznej powieści "Królowa głodu" (2014) oraz thrillerów psychologicznych - "Żmijowisko" (2018 – bestseller Lubimyczytać.pl, nagroda Złotego Pocisku i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego) oraz „Rana” (2019). Na podstawie powieści „Żmijowisko” powstał serial dla Canal + (scenariusz: Dana Łukasińska, Wojciech Chmielarz, reżyseria: Łukasz Palkowski). (https://lubimyczytac.pl/autor/75284/wojciech-chmielarz) Brak opisu obrazka (fot. Wojciech Rudzki/Wydawnictwo Marginesy)
    Data publikacji: 04-11-2019 15:44
  • Przedszkolaki w bibliotece

Brak opisu obrazka 17 października przedszkolaki z Zagwiździa odwiedziły naszą bibliotekę w Zagwiździu. Rozmawialiśmy o zwierzętach i opiece nad nimi. Dzieci wysłuchały bajki "Księżniczka Julka i jej kucyk", rozwiązywały zagadki o zwierzętach oraz wspólnie wykonały pracę plastyczną.
    Data publikacji: 18-10-2019 11:50