Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności 2020

 • Pracujemy dla Was!

  Brak opisu obrazka Od 11.05. biblioteki w naszej gminie zostały otwarte dla czytelników. W ograniczonym zakresie, ale w końcu "na żywo". Czy mamy obawy? Jasne, jak wszyscy! Zachowujemy się zgodnie z ustalonymi zasadami dla naszego i Waszego bezpieczeństwa.Ale już pierwsze dni pracy pokazały, że nasi czytelnicy to wspaniali, mądrzy i wyrozumiali ludzie. Dziękujemy za współpracę i cieszymy się, że znowu możemy się z Wami spotkać. W galerii seria "zamaskowanych" fotek z pracy. A już wkrótce NIESPODZIANKA! Przedstawimy nowego członka naszej załogi.
  Data publikacji: 14-05-2020 12:12
 • Otwieramy!

  Kochani użytkownicy!!! Od poniedziałku( 11.05.2020) wszystkie nasze biblioteki wznawiają działalność. Wymagało to utworzenia nowych zasad i procedur, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno użytkownikom, jak i pracownikom bibliotek. Musieliśmy też uzyskać stosowne zgody. Ale już MAMY TO! Będziemy pracować w zmienionych godzinach. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i stosowanie do wytycznych.Przypominamy, że na naszej stronie dostępny jest katalog online, w którym można sprawdzić dostępność książek i audiobooków. Regulamin korzystania z usług GBP w Murowie oraz filii bibliotecznych w sytuacji zagrożenia Covid-19 na podstawie: Wytycznych dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, 28.04.2020 1. Dla użytkowników uruchomiona zostaje jedynie wypożyczalnia. Książki podaje bibliotekarz. 2. Do odwołania ogranicza się wolny dostępu do księgozbioru oraz innych przestrzeni bibliotecznych. 3. Użytkownik może przebywać w bibliotece tylko w maseczce ochronnej i rękawiczkach jednorazowych( jeśli nie posiada rękawiczek, musi dokonać dezynfekcji rąk płynem dostępnym w holu biblioteki). 4. Należy zachować bezpieczną odległość od stanowiska pracy bibliotekarza i innych użytkowników (2 m). Dystans wyznaczają linie na podłodze, których bezwzględnie nie należy przekraczać. 5. W bibliotece może przebywać jednocześnie dwóch użytkowników z zachowaniem wymaganej bezpiecznej odległości (2m). 6. Książki i materiały zwracane użytkownik samodzielnie odkłada w holu biblioteki do kartonów oznaczonych datą ( „strefa brudna”). 7. Materiały zwrócone przez użytkowników podlegają kwarantannie przez dziesięć kolejnych dni. Po tym czasie bibliotekarz zaopatrzony w środki ochrony osobistej dokona możliwej do przeprowadzenia dezynfekcji każdego egzemplarza. Po tym zabiegu książki mogą zostać odznaczone w systemie i wrócić na półki. Książki z półek podaje bibliotekarz zaopatrzony w rękawiczki („droga czysta”). 8. Użytkownicy mają obowiązek stosować się do zaleceń i procedur GIS, które dostępne są w holu biblioteki. 9. W widocznym miejscu w przestrzeni dla użytkowników w holu biblioteki dostępny jest płyn do dezynfekcji, instrukcje dotyczące higieny rąk, dezynfekcji dłoni, sposobu zakładania i zdejmowania masek ochronnych. 10. Zużyte rękawiczki i maseczki jednorazowe należy wyrzucać do wyznaczonego, zamykanego kosza ustawionego w holu biblioteki. 12. W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, osoba nie powinna zostać wpuszczona na teren obiektu. Powinna zostać poinstruowana o jak najszybszym zgłoszeniu się do najbliższego oddziału zakaźnego celem konsultacji z lekarzem, poprzez udanie się tam transportem własnym lub powiadomienie 999 albo 112. 13. Wraz ze zmianą sytuacji rozprzestrzeniania się epidemii zalecenia mogą ulec zmianie.    
  Data publikacji: 08-05-2020 08:22
 • Informacja o otwarciu naszej biblioteki

  Szanowni Państwo informujemy, że intensywnie pracujemy nad możliwie szybkim otwarciem naszych placówek. Wbrew komunikatom medialnym nie odbędzie się to 4.05.20, gdyż wcześniej musimy skonsultować się z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym. Opracowane przez nas procedury zostały już wysłane. Czekamy na opinię. Wszelkie szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie MKiDN lub GOV.pl. a także na stronie Biblioteki Narodowej. Będziemy na bieżąco informować o postępach w/w procedury.
  Data publikacji: 03-05-2020 17:13
 • KOMUNIKAT!!!

  19 kwietnia 2020 roku zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów przedłużające okres zamknięcia bibliotek do odwołania, tzn. do rozpoczęcia drugiego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Data nie jest jeszcze znana.W związku z powyższym biblioteki w naszej gminie nadal pozostają zamknięte dla użytkowników.                                                                                     Dyrektor GBP w Murowie
  Data publikacji: 20-04-2020 11:26
 • Zapraszamy do teatru

  Bardzo tęsknimy za naszymi czytelnikami, zwłaszcza za tymi najmłodszymi. Specjalnie dla nich prezentujemy sztukę pt. "Szukając Marudka" w wykonaniu pani Agnieszki, która posłużyła się teatrzykiem kamishibai. MP4Szukając Marudka.mp4  
  Data publikacji: 14-04-2020 17:28
 • Życzymy wszystkim...

  Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę miłości i drugiego człowieka. Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.  Z wyrazami pamięci o Was wszystkich   -Halina Lubacz- Dyrektor GBP w Murowie z Pracownicami Brak opisu obrazka  
  Data publikacji: 10-04-2020 10:40
 • KOMUNIKAT!!!

  W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju informujemy, że nie przyjmujemy zwrotów wypożyczonych z biblioteki materiałów( książki, audiobooki itp). Terminy zwrotów wypożyczeń zostaną przesunięte. Po powrocie do normalnego trybu pracy, zgodnie z wytycznymi Biblioteki Narodowej, zwrócone zbiory muszą zostać poddane dezynfekcji. Za niedogodności przepraszamy, o każdej kolejnej zmianie będziemy informować na naszej stronie internetowej i na portalach społecznościowych.
  Data publikacji: 07-04-2020 10:47
 • KOMUNIKAT !!!

  Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach, na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych, działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą. W związku z powyższym GBP w Murowie oraz obie filie pozostają zamknięte dla użytkowników do ODWOŁANIA. Trwają prace wewnętrzne. Kontynuujemy inwentaryzację.
  Data publikacji: 26-03-2020 10:35
 • KOMUNIKAT

  Komunikat     Szanowni Użytkownicy! W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, operetek, teatrów, muzeów, kin, domów kultury, bibliotek, galerii sztuki oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego. Biblioteki publiczne w naszej gminie będą nieczynne dla użytkowników od 12.03.2020 do 25.03.2020. O ewentualnym przedłużeniu lub zmianie tego okresu poinformujemy w osobnym komunikacie. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Potraktujmy czas kwarantanny bez paniki, ale poważnie. Z życzeniami zdrowia i pogody ducha Dyrektor GBP w Murowie z Pracownicami  
  Data publikacji: 12-03-2020 12:16
 • Baśniowe spotkanie w St. Budkowicach

  Brak opisu obrazka W klimacie dalekiego wschodu odbyła się lekcja biblioteczna w Starych Budkowicach. Uczniowie klasy III wsłuchali się w jedną z " Baśni tysiąca i jednej nocy"- Opowieść o hebanowym rumaku. Nastrój, arabska kultura i nazwy zrobiły na dzieciach duże wrażenie.
  Data publikacji: 09-03-2020 13:12
Wersja XML