Aktualności 2021

• WESOŁYCH ŚWIĄT

Data publikacji: 23-12-2021 11:50
  • Popołudnie z biblioteką w Zagwiździu

Brak opisu obrazka Rodzinne zajęcia zgromadziły u nas sporą grupę mieszkańców Zagwiździa. Pani Agnieszka przygotowała czytanie świątecznych historii, zadbała o oprawę muzyczną i ciekawe zajęcia plastyczne. To był miło spędzony czas!
    Data publikacji: 23-12-2021 11:47
  • Świąteczne spotkanie ze starszakami

Brak opisu obrazka Przedszkolaki ze St. Budkowic pod opieką pani Wioletta Gollenia odwiedziły naszą bibliotekę. Spotkanie przebiegało w miłej, świątecznej atmosferze. Dzieci wysłuchały baśni "Dziewczynka z zapałkami" i z wielkim zaangażowaniem dyskutowały o tekście. Na zakończenie wykonały piękne choinki. Dziękujemy za wizytę i współpracę!
    Data publikacji: 22-12-2021 12:19
  • Świąteczne warsztaty w bibliotekach

Brak opisu obrazka Piękne wianki i stroiki powstały na warsztatach florystycznych poprowadzonych przez rewelacyjną panią Joannę Kałamuk ze St. Budkowic. Działania realizowane były ze środków projektu LOWE prowadzonego w naszej gminie przez panią Marię Kanię (Cila Cilowski). Było wesoło, twórczo i bardzo radośnie. W Murowie nawet udało się pośpiewać.
    Data publikacji: 21-12-2021 11:09
  • Świąteczne spotkanie o tolerancji

Brak opisu obrazka Przedszkolaki ze St. Budkowic pod opieką pani Żłobińska Jolanta odwiedziły naszą bibliotekę. W czasie spotkania pani Krystyna Glados czytała im bajkę o "Brzydkim kaczątku" i rozmawiała o inności, niepełnosprawności i wrażliwości. Dzieci pięknie opowiadały i dzieliły się refleksjami na ten trudny temat. Na zakończenie wszyscy wykonali piękne świąteczne prace. Dziękujemy za odwiedziny i współpracę!
    Data publikacji: 16-12-2021 13:13
  • Zgrana biblioteka- nasze planszówki wykorzystane maksymalnie!

Brak opisu obrazka Projekt "Zgrana biblioteka" realizowany z Wydawnictwem Rebel bardzo spodobał się dzieciom z Murowa. Codziennie całe grupy przychodzą do biblioteki, żeby zagrać. Pani Kasia dzielnie czyta instrukcje i pomaga najmłodszym. Takie rzeczy tylko u nas! Zapraszamy!HTMwydawnictworebel.htm
    Data publikacji: 09-12-2021 13:45
  • Zapraszamy na autorską wystawę obrazów Pani Marii Caban!

Brak opisu obrazka Gminna Biblioteka Publiczna w Murowie oraz Filia biblioteczna w Zagwiździu zapraszają od 6.12.21 r. do odwiedzania i oglądania pięknych prac z wystawy pt. „Sercem malowane- pejzaże na czas świąt” Obrazy pani Marii są również do kupienia! Pomyślcie o pięknym, autorskim, niepowtarzalnym prezencie dla bliskich!
    Data publikacji: 07-12-2021 13:13
  • Piękno uważności, czyli biblioterapia.

Brak opisu obrazka Uczniowie klas 1-3 z PSP w Zagwiździu pod kierunkiem pani Agnieszki, która ukończyła niedawno profesjonalny kurs biblioterapeutyczny, rozmawiali o tym, że każdy jest wyjątkowy i wartościowy. Na zajęciach pracowano z książką Agnieszki Pawłowskiej "Nietoperzyca Kaja i piękno uważności".
    Data publikacji: 07-12-2021 13:06
  • Misie i maluchy z Zagwiździa.

Brak opisu obrazka Maluszki z PP w Zagwiździu odwiedziły naszą bibliotekę. Pani Agnieszka przygotowała dla nich mnóstwo atrakcji: czytanie misiowych bajek, zabawę w niedźwiedzią łapę oraz historię pluszowego misia. Było bardzo miło! Dziękujemy Paniom wychowawczyniom za odwiedziny i aktywną współpracę.
    Data publikacji: 02-12-2021 12:51
  • Przedszkolaki i pluszaki w Zagwiździu.

Brak opisu obrazka Starszaki z PP w Zagwiździu poznały historię pluszowego misia, wysłuchały utworu J. Chmielewskiej "Niebieska niedźwiedzica" oraz rozmawiały z panią Agnieszką o poważnym temacie nietolerancji i braku akceptacji. Atrakcją spotkania była "misiowa" fotobudka wykonana przez panią Dominikę Dżugałę, której serdecznie dziękujemy!
    Data publikacji: 30-11-2021 12:39