Aktualności 2021

• Piękno uważności, czyli biblioterapia.

Brak opisu obrazka Uczniowie klas 1-3 z PSP w Zagwiździu pod kierunkiem pani Agnieszki, która ukończyła niedawno profesjonalny kurs biblioterapeutyczny, rozmawiali o tym, że każdy jest wyjątkowy i wartościowy. Na zajęciach pracowano z książką Agnieszki Pawłowskiej "Nietoperzyca Kaja i piękno uważności".
    Data publikacji: 07-12-2021 13:06
  • Misie i maluchy z Zagwiździa.

Brak opisu obrazka Maluszki z PP w Zagwiździu odwiedziły naszą bibliotekę. Pani Agnieszka przygotowała dla nich mnóstwo atrakcji: czytanie misiowych bajek, zabawę w niedźwiedzią łapę oraz historię pluszowego misia. Było bardzo miło! Dziękujemy Paniom wychowawczyniom za odwiedziny i aktywną współpracę.
    Data publikacji: 02-12-2021 12:51
  • Przedszkolaki i pluszaki w Zagwiździu.

Brak opisu obrazka Starszaki z PP w Zagwiździu poznały historię pluszowego misia, wysłuchały utworu J. Chmielewskiej "Niebieska niedźwiedzica" oraz rozmawiały z panią Agnieszką o poważnym temacie nietolerancji i braku akceptacji. Atrakcją spotkania była "misiowa" fotobudka wykonana przez panią Dominikę Dżugałę, której serdecznie dziękujemy!
    Data publikacji: 30-11-2021 12:39
  • Pluszowy miś i przedszkolaki.

Brak opisu obrazka W bibliotece w St. Budkowicach najmłodsze przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. To było bardzo sympatyczne i ciepłe spotkanie! Dziękujemy PP w St. Budkowicach za wzorową współpracę.
    Data publikacji: 26-11-2021 12:09
  • DOM INTERNETOWYCH PRAW DZIECKA- warsztaty w bibliotece.

Brak opisu obrazka W ramach działań projektu HTM#digitalkids.htm w bibliotece w St. Budkowicach odbyły się warsztaty kreatywne. Dzieci wykonywały Domy Internetowe i rozmawiały o cyberprzemocy, bezpieczeństwie w sieci i uzależnieniach od technologii. Dziękujemy bardzo kreatywnym uczestniczkom za pomysły i wytężoną pracę. HTMGoethe-Institut Warschau.htm, dziękujemy za świetne zajęcia!
    Data publikacji: 25-11-2021 12:14
  • LOWE i aktywne bibliotekarki

Brak opisu obrazka W miniony weekend uzyskałyśmy uprawnienia instruktorskie Nordic Walking, które po doszlifowaniu techniki chcemy wykorzystać w naszej pracy. Dziękujemy pani Agnieszce oraz panu Arturowi z Towarzystwo Turystów Przyrodników i Krajoznawców w Warszawie za doskonałą atmosferę i świetnie poprowadzony kurs. A całej super grupie uczestników za mega pozytywny POWER i dwa dni radości i uśmiechu! Pani Marii Kani za koordynację i motywację oraz wzorowe prowadzenie projektu. Działania LOWE są dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu POWER 2014-2020.
    Data publikacji: 23-11-2021 10:50
  • Magiczna moc bajek w bibliotece w Budkowicach.

Brak opisu obrazka We wtorek odwiedziły nas przedszkolaki z PP w St. Budkowicach. Dzieci realizują ze swoją wychowawczynią, panią mgr Żłobińska Jolanta projekt "Magiczna moc bajek". U nas spotkały się z Kubusiem Puchatkiem oraz rozmawiały o prawach dziecka. Zajęcia przygotowała i poprowadziła bibliotekarka, pani Krystyna Glados. Współpraca z przedszkolem w St. Budkowicach w zakresie edukacji czytelniczej jest naprawdę BAJECZNA!
    Data publikacji: 23-11-2021 10:23
  • Szukamy palacza!!!Udostępniajcie!!!

SZUKAMY PRACOWNIKA!!! Do naszej biblioteki w Zagwiździu poszukujemy specjalisty od ciepłej atmosfery. W związku z tym od lutego 2022 r. zatrudnimy palacza/-kę do obsługi pieca CO2 na paliwo stałe ( węgiel). Wymagania : - aktualne uprawnienia do obsługi w/w rodzaju kotłów. - dyspozycyjność, sumienność, - znajomość aktualnych przepisów dotyczących zajmowanego stanowiska - dobry stan zdrowia. Szczegółowych informacji udziela Dyrektor GBP w Murowie: tel.: 77/4214-046, mail: dyrektorgbp@murow.pl Zadzwoń, przyjdź na rozmowę, może właśnie Ciebie potrzebuje i poszukuje nasz zgrany i pozytywny zespół, który bardzo nie chce zmarznąć!
    Data publikacji: 17-11-2021 15:41
  • Wzruszające spotkanie w St. Budkowicach.

Brak opisu obrazka Tradycyjnie gościliśmy na spotkaniu z przedszkolakami z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci przedstawiły wzruszający i bardzo dobry artystycznie program. Współpraca biblioteki i przedszkola z Budkowic trwa już wiele lat. Wspieramy się i konsultujemy w wielu sprawach dotyczących edukacji czytelniczej najmłodszych. Dziękujemy za piękny dzień!
    Data publikacji: 17-11-2021 15:39
  • Historie pełne emocji, czyli komiks w bibliotece.

Brak opisu obrazka Z uczniami klasy drugiej tworzyliśmy własne komiksy oraz rozmawialiśmy o emocjach. Nie zabrakło ciekawych zabaw i zagadek. Kanwą naszego spotkania było głośne czytanie historii o Smerfach. Dzieci wspaniale opowiadały o uczuciach i świetnie się przy tym bawiły! Nasza placówka bierze udział w akcji pt. " Boom na komiksy i gry planszowe w bibliotece" jest to działanie FRSI i Story House Egmont Sp. z o.o. HTMfrsi.org.pl/akcja-boom-na-komiksy-i-gry-planszowe.htm
    Data publikacji: 08-11-2021 15:50