Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności 2022

 • Jesteśmy tego warte, czyli dzień z brafitterką

  Jesteśmy tego warte, czyli dzień z brafitterką 3.jpeg
  W sobotę spotkałyśmy się w bibliotece w Zagwiździu z panią Małgorzatą Kazimierczyk, żeby porozmawiać o zdrowiu, profilaktyce i problemach kobiet na różnych etapach życia. Pani Małgosia jest wybitną specjalistką w swojej dziedzinie, więc miałyśmy pewność, że uczymy się od najlepszych! Odpowiadała na nasze pytania, rozwiewała wątpliwości, uczyła, obdarowała prezentami, a nawet ćwiczyła z nami. Każda z pań mogła dopasować sobie bieliznę, poznać swój rozmiar i właściwy model. To było niezwykle ciepłe, pełne dobry emocji spotkanie! Dziękujemy wszystkim uczestniczkom i przekochanej pani Małgosi!!
  Data publikacji: 20-09-2022 13:03
 • Odjazdowy bibliotekarz edycja 2022

  Odjazdowy bibliotekarz edycja 2022 2.jpeg
  Za nami bardzo udany rajd rowerowy do siedziby SPK w Ładzy. Na miejscu zwiedziłyśmy ścieżkę edukacyjną i sale dydaktyczne. Wysłuchałyśmy wykładu o faunie i florze naszych okolic oraz wzięłyśmy udział w zgadywaniu odgłosów zwierząt. Dzięki niezawodnym pracownikom Stobrawskiego Parku Krajobrazowego zdobyłyśmy wiele ciekawych informacji. To był bardzo udany wyjazd. Dziękujemy wszystkim uczestnikom!
  Data publikacji: 16-09-2022 12:20
 • Jesienne wianki już zdobią nasze domy

  Jesienne wianki już zdobią nasze domy5.jpeg
  W siedzibie SPK w Ładzy odbyły się warsztaty dla pań, które biorą udział w projekcie "Dzieci kapitana Nemo". Tym razem wspólnymi siłami wykonałyśmy piękne, jesienne wianki na drzwi. Do naszych pracy wykorzystałyśmy dary lasów, łąk i pól. Warsztaty poprowadziła niezawodna pani Żaneta Cieślak- pracownik SPK. Dziękujemy wszystkim za wspólny czas! #dziecikapitananemo #fundacjabgk
  Data publikacji: 14-09-2022 12:07
 • Kino pod gwiazdami wystartowało!

  Kino pod gwiazdami.jpeg
  Wczoraj w Zagwiździu miał miejsce pierwszy pokaz. Całe rodziny mogły obejrzeć film familijny. Na kolejne seanse zapraszamy jeszcze do Starych i Nowych Budkowic oraz do Murowa. O terminach będziemy informować na bieżąco. " Kino pod gwiazdami" to wspólne działanie projektowe z Łubniańskim Ośrodkiem Kultury.
  Data publikacji: 14-09-2022 11:59
 • Dzieci kapitana Nemo-projekt wystartował!

  Dzieci kapitana Nemo-projekt wystartował!7.jpeg
  W kompleksie zabytkowej huty w Zagwiżdziu miała miejsce uroczysta inauguracja naszego nowego projektu, który realizujemy dzięki życzliwości i wsparciu finansowemu Fundacji BGK. Dzieci szkolne wzięły udział w prelekcji o Ignacym Łukasiewiczu, który jest bohaterem naszych działań pt." Rozświetlamy naszą przyszłość- murowska młodzież na tropie historii i polskich wynalazców", potem zwiedziły Izbę Regionalną i wysłuchały wykładu kustosza- pana Andrzej Pulawski. Następnie wszyscy wzięli udział w warsztatach kreatywnych i wykonali własne lampy naftowe i świeczniki. To był bardzo udany dzień! Dziękujemy wszystkim szkołom, nauczycielom i panu kustoszowi za wsparcie naszych działań! #fundacjabgk #dziecikapitananemo #gminnabibliotekapublicznawmurowie
  Data publikacji: 09-09-2022 12:13
 • Narodowe Czytanie edycja 2022 za nami!

  Narodowe Czytanie edycja 2022 za nami!3.jpeg
  Wczoraj w gościnnych progach Izby Regionalnej w Zagwiździu uczniowie klasy VI PSP w Murowie przeczytali balladę "Świtezianka". Życzliwą widownią byli uczniowie PSP w St. Budkowicach. Dziękujemy nauczycielkom za pomoc w organizacji tego wydarzenia!
  Data publikacji: 09-09-2022 12:09
 • Biblioteczny escape room

  Biblioteczny escape room5.jpeg
  Tym razem dzieci z Murowa wzięły udział w zajęciach detektywistycznych. Podzieleni na grupy tajnych agentów odkrywali kolejne zagadki i rozwiązywali trudne zadania. Zabawa była przednia, a satysfakcja ze zdobycia trofeum ogromna!
  Data publikacji: 06-09-2022 11:15
 • Wakacyjny wyjazd ze St. Budkowic

  Wakacyjny wyjazd ze St. Budkowic 3.jpeg
  Duża grupa dzieci była na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym Giprol w Staniszczach Małych. Co tam się działo! Było dojenie krowy, pieczenie ciasteczek, malowanie na płótnie, błądzenie w labiryncie kukurydzy i jazda gokartami. Dzieci wróciły bardzo zadowolone! Wyjazd organizowała pani Sołtys oraz pani Krysia Krystyna Glados z filii bibliotecznej w St. Budkowicach. Specjalne podziękowania składamy paniom: Kornelii Bursy i Annie Szichcie za opiekę i pomoc w czasie wyjazdu.
  Data publikacji: 06-09-2022 11:10
 • Kwiatowo i kolorowo

  Kwiatowo i kolorowo2.jpeg
  W bibliotece w Murowie dzieci uczestniczyły w zajęciach wakacyjnych. Pod opieką pani Kałmuk z Pracowni Florystycznej ze St. Budkowic powstały piękne, kolorowe kompozycje stworzone z ogródkowych skarbów. Zapach aksamitek jeszcze długo unosił się w powietrzu, a dzieci uznały, że jest całkiem przyjemny . Zajęcia sfinansowano ze środków pani Sołtys Murowa oraz przekazanych przez Gminę Murów.
  Data publikacji: 06-09-2022 11:03
 • TOZ Opole z podopiecznymi dziękują!

  TOZ Opole z podopiecznymi dziękują!.jpeg Zebrana w bibliotekach karma trafiła już do rąk opiekunów zwierząt. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i pomogli zebrać tyyyyyle karmy!
  Data publikacji: 17-08-2022 11:59
Wersja XML