Aktualności 2022

• Zapraszamy na wystawę

Brak opisu obrazka Dla miłośników podróży, zwiedzania i poznawania innych narodów mamy w bibliotece w Murowie wystawę pt. "Lech i Czech, czyli co sądzą o sobie sąsiedzi zza miedzy" Wystawa pochodzi ze zbiorów WBP w Opolu i będzie u nas do końca maja. Zapraszamy! #tydzienbibliotek
    Data publikacji: 10-05-2022 14:23
  • Dziękujemy za życzenia!

Brak opisu obrazka W poniedziałek przedszkolaki z Murowa pod opieką pań: Monika Kasperczyk i Magdalena Przygodzka odwiedziły nas, żeby złożyć życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza. Tym miłym akcentem zaczynamy świętować #Tydzienbibliotek. Bardzo dziękujemy za pamięć i piękną laurkę. Takie wizyty napędzają nas do pracy dla WAS!
    Data publikacji: 10-05-2022 13:55
  • Książki w języku ukraińskim już w naszych bibliotekach!

Brak opisu obrazka Dziś dotarła do nas paczka z pięknie wydanymi i ilustrowanymi książkami i kolorowankami dla dzieci w języku ukraińskim. Cieszymy się bardzo! Już wkrótce wszystkie publikacje udostępnimy do wypożyczenia. Projekt jest prowadzony przez Fundację Powszechnego Czytania, a wspiera go Wydawnictwo Nowa Era, które przysłało książki DZIĘKUJEMY!
    Data publikacji: 10-05-2022 13:51
  • Wychowanie przez czytanie.

Brak opisu obrazka Bibliotekę w Murowie odwiedziły przedszkolaki z Murowa. Rozmawialiśmy o minionych świętach, o oznakach wiosny, o nowościach książkowych. Były też radosne zabawy ruchowe i zajęcia plastyczne. Dziękujemy pani Monika Kasperczyk za stałą współpracę, a pani Magdalena Przygodzka za opiekę nad dziećmi. Zawsze miło nam Was gościć !
    Data publikacji: 28-04-2022 11:12
  • Jeszcze w świątecznym klimacie.

Brak opisu obrazka Dzieci z Zagwiździa odwiedziły bibliotekę w przedświąteczny czwartek, żeby z panią Agnieszką wykonać piękne ozdoby. Spotkanie udało się znakomicie!
    Data publikacji: 21-04-2022 10:27
  • Najlepsze życzenia świąteczne!

Data publikacji: 14-04-2022 14:44
  • Wiosenne spotkanie z przedszkolakami

Brak opisu obrazka Zagwiździańskie przedszkolaki odwiedziły naszą bibliotekę, by porozmawiać z panią Agnieszką o wiośnie i świętach. Wysłuchały czytania bajek, a potem zrobiły własne prace plastyczne. Dziękujemy obu grupom za wizytę, a paniom nauczycielkom za stałą współpracę!
    Data publikacji: 13-04-2022 12:17
  • Mali artyści i wielkanocne pisanki

Brak opisu obrazka Uczniowie klasy II z niezawodną panią mgr Agatą Rarus stworzyli piękne świąteczne dekoracje.Dzieci z zapałem ozdabiały styropianowe jajka, które z powodzeniem ozdobią rodzinne, wielkanocne stoły. Dziękujemy za wizytę i czekamy na kolejne zajęcia!
    Data publikacji: 13-04-2022 12:03
  • Zabawa z nauką może iść w parze!

Brak opisu obrazka Uczniowie PSP w Murowie na zajęciach programowania z wykorzystaniem Scottie Go. W algorytmikę wprowadza dzieci niezawodna pani mgr Zofia Nawrot, która wykorzystuje nasz sprzęt z projektu #DigitalKids.
    Data publikacji: 13-04-2022 11:47
  • Stary zegar w nowej odsłonie, czyli Dębiniec tworzy

Brak opisu obrazka Międzypokoleniowe warsztaty tworzenia zegarów odbyły się w miniony weekend w Dębińcu. Poprowadziła je dla nas niezastąpiona pani Klaudia Reinert . Zobaczcie sami, jakie piękne prace powstały!
    Data publikacji: 13-04-2022 11:41